Наступний навчальний рік ліцей «ОСНОВА» зустріне з укриттям

Навчальний рік, що минув, був складним для усіх навчальних закладів Борисполя. Але найважчим він був для ліцею «ОСНОВА», де не було укриття. Через це навчальний рік проходив у дистанційному форматі. Через відсутність укриття були проблеми і з набором у перший клас. Цілий рік вчителі та учні чекали початку робіт із облаштування укриття, адже ліцей має чималий підвал. Нарешті ці роботи почалися і йдуть досить швидкими темпами.

«Вже зроблений окремий вхід із вулиці. В підвальному приміщені демонтовані зайві стіни. Тепер це просторі кімнати, де буде зручно розташуватися дітям», — зазначає директор ліцею «ОСНОВА» Жанна Шанюк.

Загалом саме демонтажних робіт виявилося багато, адже підвальні приміщення були поділені на маленькі кімнати. До того ж, стеля була занизькою, дорослій людині доводилося пригинатися.

«Будівельники зняли від 60 до 70 сантиметрів грунту в різних приміщеннях. Вивезли дуже багато землі, але тепер тут можна спокійно стояти», – зауважує Жанна Шанюк.

Наразі йде облаштування приміщень. Стіни поштукатурені, а працівники готуються до заливки підлоги. Також в укритті буде облаштовано санвузол для школярів.

«Це одна частина нашого підвалу. Коли роботи в ній закінчаться, працівники перейдуть в іншу. Там, до речі, спуск в укриття буде інклюзивним — із пандусом або підйомником», — пояснює директор.

Підвальне приміщення під ліцеєм досить велике. За словами директора, воно може вмістити усіх учнів. Але працювати все одно заклад буде в дві зміни — у самому ліцеї не вистачає кабінетів для однієї зміни. 

Втім, укриття все одно буде завантажене — частина буде облаштована для вихованців дитячого садочку, який знаходиться поруч та не має власного укриття. Для них навіть буде облаштований окремий санвузол із сантехнікою, пристосованою саме для маленьких дітей.


Першоджерело публікації