Українська народна лялька

Бібліотека ліцею продовжує знайомити читачів з оберегами нашої духовності. Цього разу об'єктом пізнання стала українська народна лялька.
Знайомство з таким унікальним пластом української культури, як лялька, або "кукла", читачі почали ще з казки "Дівчинка - вошивий кожушок", яку записав П.П.Чубинський у Борисполі в середині XIX ст. Це єдина казка зі спадщини видатного етнографа, народознавця, де розповідається про магічність саморобних кукол. Тому на книжковій виставці поряд з альбомами та виданнями про народні та авторські ляльки почесне місце займають збірки, які вийшли в світ у 2011-2012 роках за ініціативою наших земляків - подружжя Кравчунів.
Олена Іванівна Кравчун - народна майстриня, яка багато років вивчає та популяризує українську народну ляльку. В нашому ліцеї вона провела майстер-класи для вчителів та учнівської молоді з виготовлення простих вузлових ляльок.
На кожному занятті Олена Іванівна знайомила учасників з історією ляльки-мотанки, її видами, географією, особливостями. Цікавими були її екскурси до наукових видань, розповіді про видатних етнографів ХХ століття. А якою яскравою, захоплюючою, повчальною була виставка авторських ляльок майстрині! Скільки позитиву мають чудові витвори О.І.Кравчун! Ці ляльки надихають!
Тому вчителі та учні завзято вчилися створювати вузлові ляльки шляхом примотування однієї частини до іншої за допомогою ниток, без використання шиття.
Від майстрині, вчителя до учнів - саме таким чином буде передаватися інформація про традиції української культури, частиною якої є народна лялька.